Geen toeslag, wel premieverhoging

Het bestuur van  het BPF Schilders streeft ernaar om twee keer per jaar de pensioenen te verhogen met een toeslag. Gelet op de dekkingsgraad heeft het echter moeten besluiten om per week 1 van 2012 geen toeslag te verlenen.


Tegelijkertijd is besloten de premies voor de basisregeling te verhogen van 27,5% naar 29,5% voor de cao-werknemers en van 23,5% naar 25,2% voor de overige werknemers en voor ondernemers.


Ook de premie voor de overgangsregeling voor werknemers  is verhoogd: van 9,4% naar 10,3% voor cao-werknemers en van 7,73% naar 8,8% voor de overige werknemers. De overgangsregeling werd in het leven geroepen voor mensen, voor wie bij de overgang naar de pensioenregeling van 2006 aanvullende (voorwaardelijke) pensioenrechten zijn gereserveerd*. Deze premie geldt niet voor ondernemers.


Werknemers betalen overigens de helft van genoemde premies. De andere helft is voor rekening van de werkgever.


*Het gaat hier om de zogeheten Inkoopregeling. Meer weten over deze regeling? Klik hier.